#ZażyjQltury

Cześć!

W ramach akcji #studentsamwdomu oraz #UAMsamwdomu postanowiliśmy zarazić was qlturą przez duże Q! Zebraliśmy listę możliwości, z których można korzystać bez wychodzenia z domu. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły kulturalne, to wpisujcie w komentarzach lub wysyłajcie nam na samorzad.uam@gmail.com 🙂

SOON –> Lista ciekawych kabaretów! Jeśli macie propozycje to piszcie do nas na Facebooku!

Lista Qlturalnych możliwości bez wychodzenia z domu:

  1. Wirtualne spacery po najpiękniejszych muzeach świata
  2. Nightly MET Opera Streams
  3. Podcasty

Wirtualne spacery po najpiękniejszych muzeach świata:

 

Nightly MET Opera Streams:
Przedstawienia będą się rozpoczynać o godzinie 19:30 (00:30 w Polsce) każdego wieczoru, a następnie będą dostępne online przez dodatkowe 20 godzin. Dodatkowo każde wykonanie będzie widoczne w aplikacjach Met Opera na żądanie.
https://www.metopera.org

Czwartek, 19 marca „La Traviata” Verdiego Prowadzony przez Yannick Nézet-Séguin, z udziałem Diany Damrau, Juana Diego Flóreza i Quinna Kelseya. Transmisja na żywo 15 grudnia 2018 r.
Piątek, 20 marca „La Fille du Régiment” Donizettiego Prowadzony przez Marco Armiliato, z udziałem Natalie Dessay i Juana Diego Flóreza. Transmisja na żywo 26 kwietnia 2008 r.
Sobota, 21 marca „Lucia di Lammermoor” Donizettiego Prowadzony przez Marco Armiliato, z udziałem Anny Netrebko, Piotra Beczały i Mariusza Kwieciena. Transmisja na żywo w dniu 7 lutego 2009 r.
Niedziela, 22 marca „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego Prowadzony przez Valery Gergiev, z udziałem Renée Fleming, Ramón Vargas i Dmitri Hvorostovsky. Transmisja na żywo 24 lutego 2007 r.

 

Pierwsze propozycje podcastów:

  • Zabójcze opowieści –> Kryminalny podkast inspirowany prawdziwymi historiami. Słowo o autorze: Michał Larek (ur. 1978), pisarz, literaturoznawca, wykładowca. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.
  • Ja i moje przyjaciółki idiotki –> Złamane serca, miłosne rozczarowania i historie bez happy-endu. Czyli historie Twoje i innych mądrych dziewczyn, które miały odwagę się głupio zakochać, a teraz umieją się z tego śmiać.
  • Vogule co myślisz?Każdy odcinek ma inny temat. Prywatne nasze prywatne opinie. Vogule co myślisz?
  • Imponderabilia –> Nazywam się Karol Paciorek. Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. Ostatnio prowadził rozmowy m.in. z dwoma kandydatami na Prezydenta RP: Szymonem Hołownią oraz Krzysztofem Bosakiem.

Będziemy na bieżąco aktualizować naszą zakładkę! 🙂

Minione wydarzenia:

 

Projekt bez tytułu-2

Natalia Mąka#ZażyjQltury