#ZażyjQltury – Podcasty

Cześć!

Dziś kolejna porcja ciekawych możliwości kulturalnych w ramach #ZażyjQltury. Tym razem będziemy się obracać w tematyce podcastów. Przygotowaliśmy dla Was listę podcastów, które mogą Was zainteresować. Jednocześnie przypominamy, że tutaj znajdziecie inne propozycje kulturalne.

LISTA PROPONOWANYCH PODCASTÓW

Zabójcze opowieści Michała Larka
Kryminał w formie opowieści, który jest inspirowany prawdziwymi historiami. Warto nadmienić, że autor jest pracownikiem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Podcast dostępny m.in. na spotify.

Tu Okuniewska
Pogadanki o codziennym życiu, czyli o wszystkim i o niczym. Może m.in. usłyszeć o przeprowadzce na Islandię, życiowych zmianach czy poznać opinię autorki na bieżące tematy. Podcast dostępny m.in. na spotify.

Ja i moje przyjaciółki idiotki
Uwielbiany przez tysiące słuchaczy! Pogadanka w komediowy sposób o związkach i relacjach. Joanna Okuniewska z nutą ironii opowiada nadesłane historie bohaterek, które opowiadają przeróżne zdarzenia miłosne. Podcast dostępny m.in. na spotify.

Imponderabilia
Rozmowy o życiu i zajęciach w formie wywiadów. Karol Paciorek zaprasza do siebie gości z różnych światów: od sław polskiego YouTube’a, przez aktorów, muzyków, a nawet po polityków (ostatnio m.in. kandydatów na Prezydenta RP). Rozmowy poruszają nie tylko temat ich pracy, ale i zwykłą, szarą codzienność. Podcast dostępny m.in. na YouTube czy spotify.

Opinia: ,,Humor Paciorka to jest moc i sposób prowadzenia tych rozmów mmm złoto.”

Kędzierski i Wojewódzki
Wywiady i rozmowy o życiu czy pracy sław. W każdy poniedziałek o 20:00 przeprowadzane są rozmowy z gośćmi. Musiał, Nergal, Podsiadło, Figurski, Olbrychski to jedne z wielu nazwisk, które tam spotkacie. Podcast dostępny m.in. na spotify. Dodatek: https://link.do/wVHeQ

Pretty Big Deal with Ashley Graham
Wywiady i rozmowy po angielsku o życiu dotyczące poważnych problemów i tematów, które są istotne dla współczesnego świata. Podcast skupia się na sile samoakceptacji, tolerancji i szerzeniu Podcast dostępny m.in. na spotify.

Polityka Insight
Podcast, w którym porusza się problematykę Polski oraz państw Okcydentu.

Dział Zagraniczny
Podcast historyczny, w którym posłuchamy o polityce krajów, które nie przebijają się do mediów mainstreamowych jak Ameryka Łacińska, Afryka, bliski i daleki wschód czy Australia i Oceania.

Piąte: nie zabijaj
Podcast kryminalny w formie pogadanek. Dostępny m.in. na YouTube.

Mafijne historie
Podcast historyczno-kryminalny, w którym poznajemy głównie kulisy polskiej przestępczości zorganizowanej z przełomu XX i XXI w.

Podcast Historyczny Rafała Sadowskiego
Historyczne opowieści w formie ponad godzinnych słuchowisk. Omawiane są bardzo szeroko przeróżne zagadnienia, m.in. Wielki Głód na Ukrainie, Rewolucja Kubańska czy Masakra podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

Radosław Gajda & Natalia Szcześniak
Para architektów i miłośników sztuki opowiada w przestępny sposób o historii architektury, urbanistyki i sztuki, odnosząc się również do aktualnych trendów i zjawisk w tej dziedzinie. Dostępny m.in. na YouTube.

Lista będzie poszerzana i uzupełniana. Jesteśmy także otwarci na Wasze propozycje!

#ZażyjQltury-3

Natalia Mąka#ZażyjQltury – Podcasty