W Poznaniu działa kilka organizacji studenckich, które zajmują się promowaniem mobilności wśród młodych ludzi, a także nabywania doświadczenia w środowisku międzynarodowym. Członkami tych organizacji są przede wszystkim studenci największych Uniwersytetów w Poznaniu – Adama Mickiewicza oraz Ekonomicznego, chociaż spotkać można także osoby z Uniwersytetu Przyrodniczego czy Medycznego.

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań

+ 48 61 854 37 02

e-mail: office@aegee.poznan.pl

http://aegee.poznan.pl/

al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

Uniwersytet Ekonomiczny

AEGEE-Poznań aktywnie działa nie tylko na poziomie lokalnym. Już od 1999 roku czynnie kształtujemy wizerunek AEGEE w Europie. To właśnie jesienią tego roku grupka zapaleńców zdecydowała się zorganizować pierwszą w Polsce jesienną Agorę – jedno z dwóch najważniejszych wydarzeń w kalendarzu AEGEE-Europe. Po wielkim sukcesie projektu (po którym do dzisiaj w naszym biurze został ogromny baner) poznańscy Aeżacy poczuli europejskiego bakcyla.

W maju 2000 roku po raz pierwszy w “polskiej historii AEGEE” dwóch przedstawicieli z jednego lokalu dostało się do władz AEGEE-Europe. Magda Maestri-Torzewska została Secretary General, a Agnieszka Wilk-Ilewicz pełniła funkcję Wiceprezydenta ds. Instytucji Europejskich. W tych latach wybory do CD odbywały się raz na pół roku. W kolejnej kadencji Magda Maestri-Torzewska pełniła funkcję Wiceprezydenta ds. edukacji wewnętrznej. W latach 2005-2006 Human Resources Responsible, a następnie wiceprezydentem ds. HR była Joanna Piskunowicz. Aż wreszcie w roku 2009 Prezydentem AEGEE-Europe została Agata Patecka. Jej roczna kadencja została zapamiętana jako dynamiczna i pełna energii potrzebnej AEGEE w tamtym czasie.

AIESEC Polska Komitet Lokalny Poznań

tel. +48 61 856 93 23
e-mail: poznan.aiesec@aiesec.net

http://aiesec.pl/poznan

Budynek B Uniwersytetu Ekonomicznego
al. Niepodległości 10, 60-967 Poznań

Już od ponad 60 lat AIESEC kreuje liderów. AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 124 krajach oraz zrzesza ponad 86 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. W AIESEC aktywnie zdobywasz praktyczną wiedzę w globalnym środowisku. Nasi członkowie są częścią globalnej sieci. Tysiące firm i organizacji partnerskich na całym świecie wspiera AIESEC w celu rozwoju naszych członków oraz w dotarciu do utalentowanych młodych ludzi w ramach międzynarodowego programu praktyk. Byli członkowie (Alumni) są liderami w swoich organizacjach i firmach. Korzystają z doświadczenia, umiejętności i inspiracji, które zdobyli dzięki AIESEC. Stali się agentami pozytywnych zmian w dzisiejszym społeczeństwie. Obecnie w AIESEC działa ponad 60 000 osób. 1 000 000 osób zakończyło już swoją przygodę z AIESEC (Alumni). Więcej na temat AIESEC dowiesz się czytając historie naszych członków.

ESN UAM Poznań

tel.: +48 788 941 555
e-mail: esn@amu.edu.pl

http://uam.esn.pl/
D.S. Hanka, pokój 115, al. Niepodległości 26, 61-714 Poznań

ESN UAM Poznań jest lokalną sekcją Erasmus Student Network, międzynarodowej organizacji studenckiej, która pod hasłem Students helping students promuje mobilność i opiekuje się studentami  międzynarodowymi. Poza kompleksową pomocą w kwestiach zakwaterowania i dopełnienia formalności po przyjeździe, w ramach programu Mentor, oraz organizowaniem czasu wolnego dla studentów z wymiany, ESN UAM Poznań stara się także integrować obcokrajowców ze społecznością lokalną, poprzez takie projekty jak: Erasmus in Schools, Las Erasmusa, Erasmus Hall, realizowane jako część programu SocialErasmus. Ponadto sekcja zajmuje się również doradztwem i informowaniem studentów UAM o kwestiach związanych z wyjazdem w ramach programu Erasmus+, a także promowaniem mobilności studenckiej na uniwersytecie. W ciągu 10 lat swojej działalności w Poznaniu, ESN UAM Poznań zrealizował dziesiątki różnego rodzaju inicjatyw i pomógł kilku tysiącom studentów.

Kamil KomosińskiMiędzynarodowe Organizacje Studenckie